sobota, 17 maja 2014

Systemy do okien drewniano-aluminiowych

Remmers okna aluminiowo - drewniane
W czasie targów „fensterbau/frontale 2014”, które odbyły się w dniach 23-29. marca 2014r. firma Remmers zaprezentowała dwa produkty przeznaczone dla okien drewniano - aluminiowych.


Induline ZW- 504i to wysokiej przezroczystości wodna międzywarstwa, przeznaczona do aplikacji natryskowej. Chroni ona zachowujące wymiar elementy budowlane i okna drewniano-aluminiowe z dębu i innych gatunków drewna, zarówno w wewnątrz jak i na zewnątrz. Powłoka ma właściwości izolujące oraz regulujące wilgotność drewna. Dzięki wyposażeniu w blokery UV dobrze chronione są szczególnie jasne kolory lazur. Właściwości produktu zapewniają optymalną rozlewność, dobre wypełnienie na powierzchni, wypełnienie porów w porowatych gatunkach drewna. Specjalne żywice przeciwdziałają zarówno w systemach lazur jak i lakierów kryjących przebijaniu się zawartych w drewnie garbników.

Drugi z systemów to wodna lazura do okien drewniano-aluminiowych Induline OW-800. Służy ona do aplikacji zanurzeniowej i flutacyjnej, a pod nazwą Induline OW-810 do aplikacji natryskowej. Zastosowana jako międzywarstwa i powłoka końcowa lazura zapewnia naturalny, matowy wygląd drewna, sprawiający wrażenie naolejowania. Materiał ten nie zawiera środków biobójczych, szybko schnie i wykazuje jedynie nieznaczną tendencję do uwyraźniania usłojenia oraz żółknięcia. Jak pozostałe produkty systemowe Remmers przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach, także i te dwa mogą być używane bez obaw o obciążanie powietrza w szkodliwymi dla zdrowia substancjami.

Źródło: Remmers
Foto: Remmers