poniedziałek, 21 lipca 2014

Tam gdzie architektura spotyka się z naturą

Inoutic HST Prestige - drzwi tarasowe
Trudno wyobrazić sobie współczesną myśl architektoniczną bez Franka Lloyda Wrighta, jednego z czołowych architektów modernistycznych XX wieku. Koncepcja „architektury otwartej”, stworzona przez tego projektanta przeżywa obecnie swój renesans. Coraz więcej inwestorów pragnie powrotu do natury. Co za tym idzie, architekci coraz częściej uwzględniają w projektach budynków potrzebę ich mieszkańców, by znowu poczuli się częścią otaczającej przyrody.


Otwarcie na świat
Priorytetem staje się projektowanie domów, pozostających w harmonii z otoczeniem
i przyjaznych dla użytkownika. Płaszczyznę porozumienia architektury z naturą stanowią duże przeszklenia, które nie dzielą wizualnie przestrzeni. Jak jednak osiągnąć spójny, harmonijny efekt „architektury otwartej”, zapewniając przy tym mieszkańcom właściwą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi?
Warto stosować rozwiązania systemowe. Przykład może stanowić oferta Inoutic. Tworzą ją rozbudowane systemy profili okiennych i drzwiowych z PVC, umożliwiające konstruowanie wszelkiego rodzaju okien oraz drzwi.

Przemyślane rozwiązania
Drzwi tarasowe i balkonowe powiększają przestrzeń i dostarczają sporo naturalnego światła. By były nie tylko eleganckim, ale również efektywnym energetycznie połączeniem wnętrza z otoczeniem warto zainteresować się ich parametrami izolacyjności.

- Duże przeszklone elementy fasad „wpuszczają” światło do każdego obiektu, dlatego coraz więcej Klientów pyta o systemy podnośno-przesuwne Prestige HST. Mają zarazem coraz większą świadomość swoich potrzeb i coraz większe wymagania dotyczące komfortu cieplnego i akustycznego oraz bezpieczeństwa – mówi Krzysztof Kalita Inoutic. - Argumentem przekonującym ich do wyboru konkretnego rozwiązania jest nie tylko możliwość tworzenia imponujących przeszkleń czy wybór dogodnego sposobu otwierania, ale także twarde dane określające parametry termoizolacyjności i szczelności konstrukcji. – dodaje.

W systemie drzwi tarasowych i balkonowych Prestige HST doskonałe parametry izolacyjności termicznej (wartość Uf=1,3 W/m²K) i akustycznej uzyskane są dzięki wielokomorowej budowie profili i możliwości wykorzystania szkleń o grubości 24 - 42mm. Oszczędności energii cieplnej sprzyja ponadto głębokość zabudowy skrzydła wynosząca 76mm.

Eleganckie i funkcjonalne
Systemy drzwi tarasowych i balkonowych Prestige HST oferowane są w wersjach: podnośno-przesuwnych, uchylno-przesuwnych i harmonijkowych.

Drzwi podnośno-przesuwne, których skrzydła podczas obrotu klamki unoszą się nad ościeżnicę i dopiero wówczas możliwe jest ich przesunięcie, cieszą się uznaniem pośród Klientów stawiających wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa antywłamaniowego. Dzięki budowie profili pozwalającej na prawie całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę i chroniącym próg aluminiowym nakładkom, przejazd przez drzwi nie sprawi problemu osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Dodatkowe udogodnienie może stanowić wyposażenie konstrukcji w napęd elektryczny sterowany pilotem.

Systemy uchylno-przesuwne i harmonijkowe pozwalają natomiast na otwarcie niemal całej przeszklonej powierzchni. W jednej ościeżnicy można umieścić do siedmiu skrzydeł składających się harmonijkowo na jedną lub drugą stronę.

System Prestige HST to nowoczesne wzornictwo i bogata paleta oklein. Czterdzieści kolorów, w tym również imitujących powłokę aluminiową, stwarza nieograniczone możliwości aranżacji, dostosowane do dowolnego stylu budynku.

Źródło: Inoutic
Foto: Inoutic