poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Drabiny wolnostojące MONTO firmy KRAUSE z szerokimi stopniami

Drabiny Krause wolnostojące
Drobne prace remontowo-naprawcze, mycie okien i wieszanie firan wymagają użycia drabiny, która pozwoli bezpiecznie i komfortowo stać na niewielkiej wysokości. Nie warto ryzykować i używać do tego typu prac krzesła lub taboretu, które stwarzają ryzyko upadku. Firma KRAUSE, lider na rynku drabin i narzędzi do pracy na wysokości, przygotowała linię drabin wolnostojących MONTO. Na szczególną uwagę zasługują trzy modele z szerszymi stopniami – Safepro, Sepuro oraz Securo.

Niezbędnik majsterkowicza
Lekka i kompaktowa drabina aluminiowa MONTO Safepro firmy KRAUSE posiada wysoki pałąk bezpieczeństwa i głębokie stopnie. Wyposażona ona została w hak na wiadro i półkę, na którą można odkładać narzędzia. Komfortowe i bezpieczne wejście oraz zejście z drabiny gwarantują głębokie na 125mm stopnie. Profilowana aluminiowa platforma z nakładkami antypoślizgowymi zapewnia wygodne korzystanie i chroni przed ześlizgnięciem oraz upadkiem z drabiny. Stabilność całej konstrukcji zwiększają wsporniki. Model Safepro z serii MONTO firmy KRAUSE jest szczególnie przydatny podczas drobnych prac naprawczych np. montażu rolet lub malowania mieszkania. Ta dwustopniowa konstrukcja umożliwia bowiem sięganie na wysokość nawet 2,40m. Kompaktowa budowa drabiny pozwala na przechowywanie jej nawet w niewielkim schowku na narzędzia.

Najwyższy stopień bezpieczeństwa
Drabina wolnostojąca Sepuro z linii MONTO firmy KRAUSE gwarantuje jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo podczas prac na wysokości. Jest to możliwe dzięki wysokiemu pałąkowi z hakiem i półką. Elementy te pozwalają bowiem na odkładanie narzędzi bądź też zawieszenie wiadra, co eliminuje problem ciągłego schodzenia po śrubokręt lub wilgotną szmatkę. Co więcej, wszystkie stopnie mają zwiększoną głębokość do 125mm i dzięki temu można na nich wygodnie stać. Z kolei platforma została wyposażona w antypoślizgowe nakładki. Drabina posiada również duże, antypoślizgowe stopki, które chronią podłoże oraz system 4-fach-Connect (4CS), który składa się z przegubów obejmujących podłużnice wykonanych ze specjalnego tworzywa sztucznego. Drabina Sepuro firmy KRAUSE w zależności od ilości stopni umożliwia osiągnięcie wysokości roboczej na poziomie od 2,85 do 3,25m. Dzięki temu wszelkiego rodzaju prace porządkowe czy też remontowe w domu lub mieszkaniu można wykonać bez obawy o upadek. Wyposażenie dodatkowe pozwala szybko i sprawnie przeprowadzić generalne sprzątanie wyżej położonych schowków, usunięcie kurzu z szafy czy też lampy.

Komfort w parze z higieną
Prace na wysokości, przy których niezwykle ważne jest zachowanie higieniczności, warto wykonywać przy pomocy anodowanej drabiny. Odpowiednio zabezpieczone podłużnice drabiny Securo z linii MONTO firmy KRAUSE nie brudzą rąk i są łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo model ten posiada ergonomicznie uformowany pałąk z hakiem i półkę do odkładania. Udogodnieniem są profilowane stopnie o zwiększonej głębokości 125mm, które zapewniają komfort wejścia i zejścia podczas pracy. Drabina została wyposażona w duże antypoślizgowe stopki, które chronią podłoże przed zarysowaniem. Do wyboru jest model z 4, 5, 6, 7 lub 8 stopniami. W zależności od ich ilości drabina umożliwia pracę na wysokości od 2,85 do 3,70 m. gładka powierzchnia drabin anodowanych firmy KRAUSE ułatwia ich czyszczenie i zachowanie nienagannej higieniczności. Dzięki temu rozwiązania te mogą być stosowane w aptekach, sklepach spożywczych oraz innych środowiskach pracy, w których wymagane jest zachowanie wysokich standardów czystości.

Bez względu na to czy myjemy okna czy też zawieszamy firany, warto korzystać z rozwiązań, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo prac. Domowe meble nie zawsze spełniają te wymogi. Należy zatem sięgnąć po sprawdzone konstrukcje.

Źródło: KRAUSE
Foto: KRAUSE