środa, 8 października 2014

DRUTEX otwiera Europejskie Centrum Stolarki

Dnia 07 października 2014r. firma DRUTEX ogłosiła otwarcie Europejskiego Centrum Stolarki (ECS). Nowa hala produkcyjna pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych, a tym samym wzmocnienie pozycji konkurencyjnej producenta na rynkach eksportowych firmy. W uroczystości otwarcia ECS wzięło udział ponad 80 przedstawicieli mediów, jak również ambasadorowie marki DRUTEX – Andrea Pirlo oraz Jakub Błaszczykowski.DRUTEX planuje wzrosty powyżej średniej rynkowej
Otwarcie ECS jest wynikiem inwestyceyjnej polityki rozwoju firmy DRUTEX. Dzięki nowej hali produkcyjnej firma będzie mogła wdrażać kolejne produkty i udoskonalać ofertę. Sukces firmy tkwi m.in. w jakości stolarki, wysokowydajnej produkcji oraz inteligentnej logistyce, która w połączeniu ze znakomitą organizacją, zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień i dostawę stolarki w ciągu 7 dni w całej Europie. Krótkie terminy dostaw, w porównaniu ze standardową 21-dniową ofertą rynkową, umacniają przewagę konkurencyjną firmy DRUTEX.
Wzrosty popytu na produkty DRUTEX-u za granicą, głównie w Niemczech i we Włoszech determinują kolejne decyzje o zwiększaniu potencjału produkcyjnego.

- Przyszłość DRUTEX-u i powodzenie naszego biznesu w dużej mierze będzie zależeć od stopnia rozwoju naszej aktywności na rynkach zagranicznych – powiedział Leszek Gierszewski, Prezes DRUTEX S.A.

Za I półrocze 2014r. DRUTEX zanotował ponad 19% wzrost wielkości sprzedaży, co potwierdza, że firma rośnie bardziej dynamicznie niż rynek, który średnio wzrósł o 15%. Spółka planuje utrzymać dwucyfrową dynamikę sprzedaży do końca 2014r. Za 2013r. DRUTEX wygenerował przychody na poziomie ponad 470mln zł.

Firma podwaja potencjał produkcyjny z 5 do 10tys. okien na dobę, co oznacza, że DRUTEX będzie produkował rocznie ok. 2mln okien! Zwiększa także produkcję rolet z 5tys. sztuk w miesiącu do 1tys. dziennie. Gama produktów wzbogaci się ponadto o bramy przemysłowe. Pierwsze, prototypowe modele zostały zamontowane i są testowane w nowej hali DRUTEX.

Budowa I etapu ECS zapewnia dodatkowe 700 miejsc pracy, a do dyspozycji pracowników administracyjnych będzie dodatkowa (ok. 800m2) powierzchnia biurowa. Drugi etap inwestycji związany z budową kolejnych 30tys. m2 powierzchni produkcyjnej planowany jest na nadchodzący rok.

Nowoczesna produkcja i niezależna logistyka czynnikami sukcesu firmy
Konstrukcja stalowa ECS ma powierzchnię czterech boisk piłkarskich i waży łącznie 904 tony (ciężar trzech samolotów Airbus A380 Superjumbo). Nowa hala dysponuje zautomatyzowanym parkiem maszynowym renomowanych marek.

- Produkujemy okna wykorzystując do tego własne profile PVC i własne szyby zespolone. Odpowiadamy za produkt od profilu po gotowe okno. Mamy tę przewagę nad konkurencją, że jesteśmy w związku z tym w stanie kontrolować jakość naszych produktów na każdym etapie produkcji – zapewnia Leszek Gierszewski.

Z 32 linii produkcyjnych w ECS aż 16 to maszyny i urządzenia do produkcji okien i drzwi PVC, a 5 służy do produkcji szyb zespolonych. W nowej hali produkcyjnej znajduje się także hartowania szkła.

Dodatkowo, na wyposażeniu hali znajduje się system podawczy typu FlyOver umożliwiający przyspieszony pobór szkła oraz bezpośredni dostęp do asortymentu szkła. Ponadto, na wyposażeniu są maszyny i urządzenia do produkcji stolarki aluminiowej, drewnianej, rolet oraz ekstruzji własnych profili PVC.

Koordynacja procesów produkcyjnych wymaga wdrażania efektywnych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie produkcji, transportu i organizacji działań. Dzięki optymalizacji procesowej i produktowej firma jest w stanie dotrzymywać 7-dniowych terminów realizacji zamówień przy rosnącym popycie w kraju i za granicą. Flota transportowa składająca się z ponad 200 pojazdów, gwarantuje szybkość działania.

Źródło: DRUTEX
Foto: DRUTEX