środa, 18 lutego 2015

Branża stolarki budowlanej zgłoszona do programu Ministerstwa Gospodarki

Branża stolarki budowlanej zgloszona do programu Ministerstwa Gospodarki
Ministerstwo Gospodarki zaprosiło zainteresowane podmioty do zgłaszania propozycji branż i grup produktowych lub usługowych, które mogłyby być promowane na rynkach zagranicznych. W odpowiedzi na komunikat wniosek złożył Związek POiD – organizacja reprezentująca polską branżę stolarki budowlanej.

Ministerstwo Gospodarki tworzy zestawienie branż i grup produktowych lub usługowych, które zostaną wsparte w ramach jednego z projektów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Propozycja skierowana jest do perspektywicznych sektorów gospodarki, które, dzięki pomocy, mogą być promowane na zagranicznych rynkach. Należy do nich stolarka budowlana, której producentów, dostawców i dystrybutorów zrzesza Związek POiD.

Stolarka budowlana to prężnie działająca branża i jedna z polskich specjalności eksportowych. Dlatego też nie może nas zabraknąć w działaniach, które umożliwią dalszą promocję produkowanych w Polsce rozwiązań za granicą. Zaangażowanie Związku w tę inicjatywę pozwoli wypracować program odpowiadający potrzebom przedsiębiorstw – mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD.

Polska branża stolarki budowlanej posiada spory potencjał eksportowy, co potwierdza m.in. realizowany wraz z Ministerstwem Gospodarki Branżowy Program Promocji „POLSKIE OKNA I DRZWI". Pozwolił on biorącym w nim udział firmom na obecność na największych międzynarodowych imprezach targowych, promocję w katalogach eksportowych oraz zagranicznych mediach branżowych. Program to także wizyty dziennikarzy zza granicy w rodzimych zakładach produkcyjnych oraz współpraca z polskimi placówkami dyplomatycznymi na całym świecie. Wszystkie te inicjatywy, które wspiera Związek POiD, zmierzają do budowy silnej, rozpoznawalnej marki stolarki budowlanej „made in Poland".

Źródło: Związek POiD
Foto: Związek POiD