czwartek, 30 kwietnia 2015

Tarcza ochronna przed słońcem

Markizoleta VMB
Lato nie zawsze każe nam czekać na siebie aż do 22 czerwca. Zdarza się, że słońce rozgrzewa ziemię już w kwietniu i niejednokrotnie cieszy urlopowiczów podczas majówki. Upał może być jednak uciążliwy. Przyjemny chłód można znaleźć w domu pod warunkiem, że jest on właściwie zabezpieczony przed działaniem promieni słonecznych. Z pomocą idą nam nowoczesne osłony zewnętrzne – markizy.

Markizy zapewniają bardzo dobrą ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń, ponieważ absorbują promienie słoneczne przed szybą. Dzięki temu chronią do ośmiu razy skuteczniej niż tradycyjne rolety wewnętrzne. Zapewniają także dopływ naturalnego światła do wnętrza, co wyróżnia ja na tle standardowych osłon zewnętrznych.

Markizy to najwyższej jakości urządzenie, zaprojektowane z myślą o wymagających właścicielach domów i biur, którzy cenią sobie komfort i funkcjonalne rozwiązania. Pozwalają czerpać z życia garściami bez zbędnych ograniczeń, do których można zaliczyć z pewnością paraliżujący upał – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu Firmy FAKRO. – Markizy nie tylko skutecznie zabezpieczają dom przed nagrzewaniem się oraz szkodliwymi dla zdrowia promieniami UV, lecz są także stróżem naszej prywatności. Nie będziemy już czuć się skrępowani ciekawskim wzrokiem natarczywych sąsiadów czy przechodniów – jeśli budynek usytuowany jest w bliskim sąsiedztwie ulicy – dodaje.

W chłodzie człowiek lepiej wypoczywa i efektywniej pracuje. Co ważne, zasunięte markizy w wersji elektrycznej mogą służyć jako moskitiera. Zbudowane z mocnej siatki są odporne na warunki atmosferyczne (deszcze, silne wiatry). Produkt jest oferowany w trzech wariantach sterowania: automatycznym, obsługiwanym pilotem oraz ręcznym. Warto dodać, że markizy stanowią ponadto ciekawą ozdobę elewacji.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO