piątek, 29 maja 2015

FAKRO patronem konkursu BARGEWORK – biuro na wodzie

Dnia 22 maja 2015r. ogłoszono wyniki II etapu konkursu BARGEWORK – biuro na wodzie, nad którym firma FAKRO objęła patronat.

Rok temu wyłoniono laureatów I etapu konkursu na bryłę pierwszego w Polsce biura na wodzie. Celem II etapu konkursu było zaprojektowanie użytkowego wnętrza pierwszego w Polsce budynku biurowego w całości usytuowanego na wodzie. Energooszczędność i ekologia to założenia projektu, z którymi musieli zmierzyć się architekci. Zwycięzcą II etapu konkursu został zespół w składzie Joanna Lenart i Izabela Kisielewska. Jury konkursowe oprócz nagrody głównej przyznało także cztery wyróżnienia dla Małgorzaty Szydło i Mateusza Szydło, Moniki Kality i Karola Skowerskiego, Krzysztofa Gryglak oraz Jakuba Chojna.

Ogłoszenie wyników po raz kolejny zaplanowano na drugi dzień Kongresu Stolarki Polskiej, który skierowany jest do architektów.

- Inwestor indywidualny bardzo rzadko sam dokonuje wyboru i zakupu. Decyzje te powierza fachowcom, do których ma pełne zaufanie. To właśnie architekt jako pierwszy ma styczność z klientem i to on proponuje inwestorowi rozwiązania, które należy zastosować w budynku – mówi Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, specjalista ds. współpracy z Architektami w FAKRO.

Dla architektów przygotowano także wystawę prac konkursowych oraz panel dyskusyjny na temat architektury przyszłości oraz technologii BIM. Uczestnikami panelu byli przedstawiciele producentów stolarki: FAKRO, Ponzio, Aluprof oraz eksperci w technologii BIM. Podczas panelu zaproszeni architekci włączali się w dyskusję i dzielili swoimi doświadczeniami związanymi z projektowaniem.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO