piątek, 30 października 2015

Markiza w oknie, czyli prywatność w cenie

Wieczorem w oświetlonym pomieszczeniu trudno zachować prywatność. Rozwiązaniem może być instalacja w oknach osłon zewnętrznych, przez które niepowołane osoby nie zajrzą do wnętrza. Zapewniają one także dodatkową ochronę termiczną.

Dzięki dużym przeszkleniom można nadać elewacji nowoczesnego stylu. Skutecznie doświetlają one pomieszczenia, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno - zimowym. Podczas wieczorów trzeba korzystać ze sztucznego oświetlenia, a wówczas, gdy okna nie są wyposażone w grube zasłony, domownicy są widoczni z zewnątrz. Aby zwiększyć prywatność, można zamontować w oknach innowacyjne osłony zewnętrzne, np. markizy do okien pionowych. Takie rozwiązanie latem zabezpiecza wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem, a wieczorami chroni prywatność osób przebywających w pomieszczeniu.

Intymność we własnym domu
W porównaniu do zasłon, które nie pasują do każdej aranżacji wnętrza, nowoczesne markizy spełniają więcej funkcji, co czyni je uniwersalnym dodatkiem do okna.

Okno to dziś nie tylko przezroczysta przesłona, która chroni przed działaniem czynników atmosferycznych i zapewnia dostęp naturalnego światła do wnętrz – mówi Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu w FAKRO. – Wyposażone w różnorodne rozwiązania okno zmienia swoje funkcje, dzięki czemu dostosowujemy je do oczekiwań współczesnych odbiorców – dodaje.

Przykładem takiego rozwiązania są właśnie nowoczesne markizy.

Uniwersalna ochrona
Zastosowanie markiz nie sprowadza się tylko do ochrony przed działaniem promieni słonecznych. Dobrze sprawdzają się one jako przesłona, która ogranicza możliwość obserwacji z zewnątrz. Jednocześnie, są przezierne od wewnątrz.

Markizy zostały opracowane w sposób zapewniający użytkownikom budynku widoczność na zewnątrz. Nie musimy się więc obawiać, że tak, jak to ma miejscu w przypadku zasłon, „odetną" nam dostęp naturalnego światła. Montowane są na zewnątrz okna, a ich instalacja oraz obsługa są bardzo łatwe – zaznacza Janusz Komurkiewicz.

Gdy nastają zimne dni, liczy się każde rozwiązanie, które pozwoli na zatrzymanie energii cieplnej w budynku. Taką rolę spełniają także markizy. Ich zasłonięcie sprawia, że między nimi, a oknem powstaje „poduszka powietrzna”, tworząca dodatkową izolację termiczną. Pozwala to na zwiększenie parametrów cieplnych okien.

Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO