poniedziałek, 16 listopada 2015

Schüco SmartStop i SmartClose - komfort wielkiego formatu

Wielkowymiarowe drzwi przesuwne zapewniają szeroki widok na otoczenie, doświetlają wnętrza, nadają budynkowi nowoczesnego charakteru. Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco oferują także najwyższy komfort i bezpieczeństwo obsługi, dzięki nowym mechanizmom precyzyjnego zatrzymywania i domykania skrzydła.

Przeszklone skrzydła przesuwne, które można łatwo zsuwać na boki, to wygodne i estetyczne rozwiązanie. Modne są zwłaszcza wysokie, wielkoformatowe przeszklenia w wąskich ramach, które przypominają szklane ściany. Dzięki ergonomicznym dźwigniom i specjalnym systemom jezdnym, przesuwanie dużych skrzydeł odbywa się płynnie. Niedawno firma Schüco opracowała dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa w aluminiowych drzwiach przesuwnych i podnoszono-przesuwnych, które zwiększają komfort ich obsługi – Schüco SmartStop i SmartClose. Drzwi wyposażone w te mechanizmy łagodnie hamują przed przeszkodą i bezgłośnie wsuwają się w ościeżnicę. Rozwiązania są dostępne m.in. w drzwiach z linii Schüco ASS 70.HI.

Przesuw kontrolowany
Aluminiowe skrzydła drzwiowe mogą ważyć nawet 300-400kg, dlatego tak istotne jest użycie mechanizmów ułatwiających ich bezpieczne przesuwanie. Precyzyjna obsługa ciężkich drzwi ma spore znaczenie szczególnie wtedy, gdy korzystają z nich dzieci i osoby starsze. Nowe mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Bazująca na innowacyjnym systemie amortyzatorów funkcja SmartStop zapewnia wyhamowanie skrzydła w bezpiecznej odległości od ościeżnicy. Nawet w przypadku gwałtownego domykania chroni przed uderzeniem w ościeżnicę i przytrzaśnięciem, np. ręki. Mechanizm SmartClose odpowiada natomiast za bezpieczne i ciche zamykanie. Skrzydło delikatnie dosuwa się do ościeżnicy i wsuwa się w nią, natomiast zaryglowanie odbywa się ręcznie. Zależnie od potrzeb, w drzwiach może być zamontowany jeden lub obydwa mechanizmy naraz.

W funkcjonalności piękno
Aluminiowe drzwi przesuwne można doposażyć w funkcje SmartStop lub SmartClose w dowolnym momencie. Kompaktowe mechanizmy o wymiarach 21,5x27,5mm są montowane w rowku okuciowym. Są niewidoczne na zewnątrz i nie zaburzają estetyki stolarki. Z uwagi na niedużą wagę (do 0,41kg) dodatkowe mechanizmy nie zwiększają w znaczący sposób ciężaru drzwi. Dzięki łatwemu dostępowi można je łatwo regulować i serwisować w okresie użytkowania, bez potrzeby demontowania skrzydła.

Schüco SmartStop i SmartClose

Źródło: SCHÜCO
Foto: SCHÜCO