poniedziałek, 1 lutego 2016

OKNOPLAST podsumowuje rok 2015

Ponad 331 tysięcy okien wyprodukowała Grupa OKNOPLAST w 2015r. Trafiły one do 59 tysięcy klientów. Pozwoliło to osiągnąć 13 proc. wzrostu rok do roku.

W 2016r. spółka OKNOPLAST skupi się na rozwijaniu serwisu i wzmocni jakość obsługi klientów.

Mamy świadomość, że wybór okien do domu czy mieszkania jest trudny dla klientów. Zakup, ze względu na specyfikę naszej branży, wiąże się z dużym zaangażowaniem. Chcemy jak najbardziej wesprzeć klientów na etapie poszukiwania informacji o naszych produktach, podczas wyboru i zakupu okien w naszych salonach, a także poprzez montaż i serwis okien – mówi Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST.

Prognozy Centrum Analiz Branżowych mówią, że rynek stolarki okiennej w najbliższych latach urośnie nawet o kilka procent. CAB szacuje, że w 2016r. rynek ma wzrosnąć o 5-7 proc.

OKNOPLAST systematycznie rozwija sprzedaż oraz dociera do klientów na kolejnych kontynentach. Najważniejsze rynki zagraniczne dla firmy to Włochy, Francja i Niemcy. Grupa partnerów handlowych rozwija się również na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie OKNOPLAST posiada już 150 punktów handlowych.

Rok 2015 był dla OKNOPLAST okresem dużych wyzwań oraz dynamicznego rozwoju. Największym sukcesem było przeskalowanie naszego sposobu myślenia i początek zmian w komunikacji z klientem. W 2016r. chcemy kontynuować nową, odświeżoną strategię OKNOPLAST. Będziemy koncentrować się na rozwoju wszystkich trzech brandów: Oknoplast, WnD oraz Aluhaus. Planujemy dalej rozwijać portfolio, a także poszerzyć zasięg o nowe rynki europejskie – podsumowuje Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy OKNOPLAST.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST