sobota, 14 maja 2016

Buduj i remontuj energooszczędnie – wybierz stolarkę aluminiową

Nowoczesne budynki są otwarte na otoczenie, a spore przeszklenia stwarzają konieczność zastosowania stolarki o wysokich parametrach. Dobrym rozwiązaniem jest montaż okien i drzwi z aluminium, które zapewniają wysoką energooszczędność. Dzięki wykorzystaniu dobrej jakości szkła selektywnego stolarka tego typu ogranicza również nadmierne nagrzewanie się budynków w okresie letnim.Odporność i bezpieczeństwo na lata
Aluminium jako surowiec zapewnia walory estetyczne, trwałość i bezpieczeństwo.

- Stolarka otworowa wykonana z aluminium jest wytrzymała, a także odporna na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Niższa waga profili w mniejszym stopniu obciąża zastosowane okucia, co pozwala na wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach oraz znacząco wpływa na żywotność i bezpieczeństwo gotowych wyrobów. Drzwi i bramy wykonane z aluminium to skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe w klasie od RC1 do RC4 oraz doskonała izolacja cieplna. Dla oferowanego przez DAKO systemu DA-90Thermo współczynnik przenikania ciepła dla okien o wymiarach referencyjnych 1230x1480mm wynosi tylko 0.80W/m2K, co czyni z nich idealny komponent domów energooszczędnych – wyjaśnia Paweł Chemperek z DAKO.

Ciepłe wnętrze i ochrona przed hałasem
Cechy użytkowe aluminium mają duży wpływ na zmniejszenie strat ciepła. Wysoka sztywność profili oraz odpowiednio dobrane okucia zapobiegają przewiewom i ułatwiają utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach.

- Profile okienne stworzone z tego materiału wyróżniają się wysoką energooszczędnością. Pozwalają ograniczyć wydatki na energię nawet o 50 procent. Dodatkowo okna i drzwi z wysokiej jakości aluminium ograniczają hałas z zewnątrz. Warto pamiętać, że równie ważny, co sam produkt, jest prawidłowo przeprowadzony montaż, który zapewnia szczelność i wyklucza powstawanie mostków cieplnych – dodaje ekspert DAKO.

Nowatorskie wzornictwo
Wykorzystanie aluminium pozwala realizować m.in. duże przeszklenia i złożone konstrukcje i okna o nietypowych kształtach. Smukłe i lekkie profile sprawiają, że powierzchnia szyby jest większa, a do wnętrza dociera więcej światła słonecznego. Wytrzymałość tego materiału umożliwia realizowanie wyszukanych projektów architektonicznych. Możliwości kolorystyczne wykończenia aluminium są praktycznie nieograniczone. Oprócz standardowego lakierowania można zastosować także malowanie ze strukturą. Wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie okien mogą mieć inny kolor, dopasowany do wnętrza i elewacji domu.

Stolarka otworowa wykonana z aluminium

Źródło: DAKO
Foto: DAKO