środa, 31 sierpnia 2016

Białe czy w kolorze - jakie okna zdadzą egzamin?

Biel to kolor, który przez ostatnie lata panował w polskiej stolarce okiennej i w gustach inwestorów. Obecnie trend ten zaczyna się zmieniać. Chociaż białe okna wciąż są najczęściej wybierane, to rośnie popyt na kolorowe lub imitujące drewno ramy i skrzydła. Jakie kolory cieszą się największą popularnością i jak ułatwić sobie dopasowanie okna do elewacji oraz aranżacji pomieszczeń?

MS więcej niż OKNA w swojej ofercie posiada ponad czterdzieści różnych propozycji kolorystycznych okien PVC. Wśród nich nie brakuje dekorów inspirowanych wyglądem naturalnego drewna i metali - aluminium i stali, a także wzorów jednobarwnych. Na jaki się zdecydować?

Kolor jest trendy
Do budynków utrzymanych w nowoczesnym stylu najbardziej pasować będą okna o wyglądzie industrialnego metalu. MS więcej niż OKNA szczególnie poleca ciemnoszary dekor Anthratzitgrau oraz Metbrush Alu o strukturze szczotkowanego aluminium. Znakomicie odnajdą się też zdecydowane i nasycone barwy: ciemno-zielony, ciemno-czerwony czy granatowy.

Szeroki wybór znajdą także zwolennicy dekorów inspirowanych drewnem. Wśród najpopularniejszych wzorów MS więcej niż OKNA znajdują się dekory dębowe: Sheffield Oak light, a także rustykalny Winchester XA, którego dobrze uwidocznione słoje i sęki podkreślą oryginalny design.

Paleta kolorystyczna MS więcej niż OKNA obejmuje również dekory starsze, ale cieszące się stałą popularnością. Wśród nich na wymienienie zasługują: Złoty dąb, Orzech czy Dąb bagienny, a także - już tradycyjnej - odcienie bieli i kremów.

A co z aranżacją wewnątrz?
Kiedy zastanawiamy się nad doborem stolarki okiennej i jej ewentualnej kolorystyce, myślimy przede wszystkim o jej dopasowaniu do elewacji budynku. Chcemy by obie barwy pasowały do siebie i tworzyły spójną, harmonijną i ciekawą estetycznie całość. Często zapominamy o tym, że nasze okna będziemy oglądać zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. I tu rodzi się problem. Często okazuje się bowiem, że wybrany dekor ramy i skrzydła, choć komponuje się z elewacją, nie pasuje do wymarzonej aranżacji sypialni czy kuchni. Co wtedy?

Sposobem na uniknięcie tego problemu jest zdecydowanie się na również proponowaną przez MS więcej niż OKNA stolarkę dwukolorową.


Źródło: MS
Foto: MS