środa, 23 lipca 2014

Skrzydła wentylacyjne Schüco AWS VV

Klapy wentylacyjne Schüco AWS VV
Firma Schüco wprowadziła do oferty nowy system skrzydeł wentylacyjnych, które stwarzają projektantom fasad szerokie możliwości kształtowania powłoki budynku. Innowacyjna seria wyróżnia się najwęższą na rynku klapą wentylacyjną, która zajmuje niedużą powierzchnię fasady, nadając jej wyjątkowy akcent architektoniczny.

Schüco AWS VV (Ventilation Vent) to seria estetycznych klap wentylacyjnych, którą stworzono z myślą o dostarczeniu wysokiej funkcjonalności i swobody w projektowaniu fasad. Wąskie skrzydła sięgające od podłogi do sufitu zapewniają optymalną wentylację wewnątrz pomieszczeń, a na zewnątrz stanowią ciekawy i wymiarowo dopasowany element powłoki budynku. System AWS VV oferuje najwęższą klapę wentylacyjną, o szerokości 170mm. Wraz ze zmniejszeniem szerokości otworów wentylacyjnych projektanci otrzymują więcej miejsca na realizację własnych koncepcji, a wąskie moduły o wysokości kondygnacji pozwalają na zaakcentowanie podziałów fasady. Dwie opcje zlicowania skrzydła oraz ogromne możliwości kolorystyczne poszerzają gamę zastosowań rozwiązania.

Wszechstronny element fasady
Klapy Schüco AWS VV opracowano z myślą o dostarczeniu efektywnej wentylacji w budynkach, w których zainstalowano okna i fasady z wielkopowierzchniowymi przeszkleniami stałymi. Pełny zakres wymiarowy obejmuje rozwiązania o bazowych szerokościach 300, 250 i 170mm. Użycie specjalnych przekładek termoizolacyjnych eliminuje efekt bimetaliczny i pozwala na wykonywanie skrzydeł o wysokości do 3m. Zależnie od koncepcji, można dobrać klapę ze zlicowaną powierzchnią skrzydła o nowoczesnym wyglądzie lub ze skrzydłem niezlicowanym, bardziej klasycznym. Klapy mogą być lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL lub anodowane.

Dopasowane w każdym calu
Rozwiązania Schüco AWS VV oferowane są w podstawowych głębokościach 65, 70 i 90mm i są kompatybilne z systemami okiennymi serii Schüco AWS, Schüco AWS BS, Schüco AWS WF oraz z systemami fasadowymi Schüco. System uzupełniają regulowane ograniczniki rozwarcia oraz standardowe lub ukryte okucia Schüco AvanTec Simply Smart, które zapewniają szybki i intuicyjny montaż oraz ochronę przed włamaniem do klasy RC 2.

Źródło: Schüco
Foto: Schüco