środa, 10 września 2014

Budowa nowego zakładu Winkhaus

Od 1879r. firma Winkhaus posiada zakład w Münster. Temu miastu firma pozostanie wierna również w najbliższych latach, ponieważ wybrała tą lokalizację na budowę swojego nowego kompleksu. I etap budowy ukończono w styczniu. Do nowej siedziby przeniosło się już 25 pracowników. Prace budowlane II etapu inwestycji przebiegają według planu. Przeniesienie całego zakładu do obiektu w strefie przemysłowej Hessenweg ma odbyć się do końca 2014r.


Inwestycja jest wynikiem rosnącego popytu na systemy zabezpieczeń Winkhaus. Ograniczone moce produkcyjne w starym zakładzie w Münster w centrum miasta i brak możliwości rozbudowy, skłoniły zarząd do podjęcia decyzji o wybudowaniu nowego kompleksu.

Obiekt budowany jest na terenie o powierzchni 30tys. m.kw. Na łącznej powierzchni 15. tys m.kw. powstają biura i hale produkcyjne, zaprojektowane zgodnie ze standardami przyjaznego środowiska pracy.

- Poprzez tę inwestycję zwiększymy wydajność, zoptymalizujemy procesy produkcyjne i zwiększymy konkurencyjność - mówi Tilmann Winkhaus.

Ambitny plan robót
Pierwszy etap budowy, obejmujący halę produkcyjną i budynek techniczny, rozpoczęto w czerwcu 2013r., a już w styczniu 2014r. w nowym zakładzie uruchomiono dział obróbki wstępnej. Przeprowadzka działu montażu trwa od połowy lipca. Przenosiny administracji do nowego biurowca planowane są na listopad bieżącego roku.

Źródło: Winkhaus
Foto: Winkhaus