wtorek, 19 lipca 2016

„Oskar designu” w rękach FAKRO

4 lipca br. w Aalto Theater w Essen odbyła się gala Red Dot Design 2016. Jest to jedna z najważniejszych nagród za design, która przyznawana jest firmom wyznaczającym kierunki rozwoju w zakresie wzornictwa.

FAKRO, znane z innowacyjnych, funkcjonalnych, ale również wyróżniających się estetyką produktów zostało wyróżnione tą wyjątkową nagrodą. „Oskara designu” otrzymało okno do dachów płaskich DEF DU6.

- Podążamy za obowiązującymi trendami budownictwa i wzornictwa przemysłowego. Jesteśmy autorem ponad 140 zgłoszeń patentowych. Wiemy, że współczesny klient potrzebuje produktu funkcjonalnego i jednocześnie ładnego, dlatego też nowoczesny design wyznacza nam tory w projektowaniu produktów – mówi Wacław Majoch, kierownik Zespołu Projektowego FAKRO.

Wydarzenie zgromadziło ponad tysiąc gości z 57 krajów. W gronie producentów i projektantów nie zabrakło przedstawicieli FAKRO.

Inż. Gunnar Pischer, specjalista ds. dystrybucji i doradca architektów, podkreślił, że zespołowi FAKRO przy pomocy okna do dachów płaskich DEF DU6 udało się zrobić krok milowy w dziedzinie wzornictwa produktowego oraz połączyć jakość produktów FAKRO z wymaganiami estetycznymi.


Źródło: FAKRO
Foto: FAKRO