wtorek, 6 września 2016

AWI-KIDS SAFE+ - bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze

Pomieszczenia, w których przebywają dzieci, powinny zostać przystosowane do ich potrzeb. Nasze wnętrza ulegają ulepszeniom – specjalne zamknięcia do szafek, osłony narożników, magnetyczne klipsy do szuflad mają uchronić pociechę przed zrobieniem sobie krzywdy. Jednak dziecięca ciekawość poznawania świata nie zna granic. Okna z rozwiązaniem AWI-KIDS SAFE+ zapewnią naszym milusińskim pełne bezpieczeństwo.

W domach, przedszkolach, szkołach, czy innych miejscach, w których przebywają dzieci, należy zwrócić uwagę na elementy zagrażające ich zdrowiu czy bezpieczeństwu. Stworzenie budynku przyjaznego dla maluchów to niełatwe zadanie. Usunięcie niebezpieczeństw powinno dotyczyć wielu aspektów. Często skupiamy się na przystosowaniu pomieszczeń do wieku i potrzeb dzieci, wyposażając je w niezbędne urządzenia oraz usuwając ostre przedmioty. Są jednak miejsca, które bez dodatkowych zabezpieczeń mogą narazić dzieci na szczególne niebezpieczeństwo. Są to m.in. okna.

Niebezpieczna droga na zewnątrz
Wystarczy chwila nieuwagi, by zaciekawione dziecko znalazło się w pobliżu okna. Nawet najmniejsze szkraby są w stanie wspiąć się na parapet, z którego centymetry dzielą je od tragedii. Aby zapobiec wypadkowi, specjaliści z AWILUX stworzyli produkt AWI-KIDS. Jego niezwykłość polega na zmianie kolejności otwierania okna – uchył przed otwarciem – co zabezpiecza przed otwarciem i wypadnięciem. W specjalnej wersji okucia activPilot Tilt First obrót klamki powoduje uchylenie skrzydła, a dopiero po przekręceniu klamki do pionu uruchamia się funkcja pełnego otwarcia. Dodatkowym zabezpieczeniem jest klamka, zablokowana wkładką patentową z kluczykiem. Dzięki temu rozwiązaniu można otworzyć okno dopiero po przekręceniu kluczyka.

Podstawowa wersja pakietu dziecięcego została ulepszona do wersji AWI-KIDS SAFE +. Wzbogacono ją o bezpieczne szkło laminowane. Jest to szyba, która nie rozsypuje się po rozbiciu, a w samym miejscu uderzenia powstaje splot promieniście rozchodzących się pęknięć. Dzięki zastosowaniu tak wytrzymałego szkła, dziecięce zabawy z piłką czy inną ulubioną zabawką nie doprowadzą do szkód czy urazów zdrowotnych.

AWI-KIDS SAFE+ w oparciu o technologię SCHÜCO
Rozwiązanie AWI-KIDS SAFE+ powstało w oparciu o pakiet SCHÜCO SI 82. To okno skonstruowane jest na profilu 6-komorowym ze stalowymi wzmocnieniami w ramie oraz skrzydle. Spełnia ono wymogi bezpieczeństwa, chroniąc tym samym dom przed włamaniem. Dzięki wykorzystaniu technologii trzech uszczelek AquaStop, rozwiązanie SCHÜCO SI 82 wyróżniają wysokie parametry izolacyjne oraz akustyczne. Z kolei ciepła ramka międzyszybowa zapewnia wysoką termoizolacyjność okna. Ponadto, wszystkie skrzydła UR wyposażone są w podnoszące bezpieczeństwo zaczepy antywyważeniowe, które są przykręcane do stali. Ciekawym rozwiązaniem jest również system 8-kątnych grzybków ryglujących – stanowi on dodatkowe zabezpieczenie, a także daje możliwość samodzielnej regulacji siły docisku skrzydła, chociaż producent zaleca skorzystanie z pomocy fachowców.

Okna AWI-KIDS SAFE+ wyróżnia wartość współczynnika przenikania ciepła (U), który odgrywa znaczącą rolę w zapewnieniu komfortu termicznego budynku. Jego niska wartość zapewnia zabezpieczanie pomieszczeń przed nadmiernymi stratami ciepła. Dla okna AWI-KIDS SAFE+ o wymiarach referencyjnych 1230x1480mm współczynnik U wynosi 0,79W/m²K,

Bezpiecznie, energooszczędnie i spersonalizowanie
Pakiety SCHÜCO SI 82, wykorzystane w AWI-KIDS SAFE+, wyposażone są w oryginalne aluminiowe klamki, a dodatkowo wyróżnia je nowoczesna stylistyka i wytrzymałość. Bogata paleta renolitów drewnopodobnych oraz okładzin aluminiowych, dostępna we wszystkich kolorach RAL, umożliwia stworzenie okna idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Okna AWI-KIDS SAFE+ dostępne są w trzech wersjach profili – Classic, Rondo oraz Cava, różniących się estetyką, co daje możliwość wyboru pomiędzy prostym, bardziej zaokrąglonym lub delikatnie wklęsłym kształtem profilu. Możliwość wyposażenia okien w opcjonalne rozwiązania znacznie wpływa na ich jakość. Awilux Polska oferuje możliwość doposażenia okien w energooszczędny pakiet SunEnergy+, zawierający bardziej przezierną szybę, dzięki czemu miejsce, w którym przebywa dziecko jest lepiej doświetlone.

Nowe rozwiązanie AWI-KIDS SAFE+ to prosty sposób na zabezpieczenie budynku, w którym przebywają dzieci. Zaawansowane technologie pozwalają na osiąganie nie tylko coraz lepszych parametrów termoizolacji oraz energooszczędności, a także zapewniają ochronę przed włamaniem oraz bezpieczeństwo domowników.

Przykładowa wycena:
Producent: Awilux Polska
Okno: Schüco Si 82
Kolor: biały
Profil: Rondo
Okucie: Awi Kids –uchył przed otwarciem
Wymiar: 1465 mm * 1435 mm, jednoskrzydłowe
Cena orientacyjna: 1270 pln netto


Źródło: AWILUX
Foto: AWILUX