piątek, 23 października 2015

Jak dopasować kolor kasety do okna?

Kaseta, w której ukryta jest zwinięta roleta przeciwsłoneczna, wpływa na wygląd okna i wystrój wnętrza. Wybór koloru obudowy jest więc istotny dla estetyki aranżacji.

Ponieważ rolety są instalowane zazwyczaj na skrzydle okiennym, kolor kasety najlepiej dopasować do barwy profilu lub okuć (klamek, zawiasów). Wówczas roleta wtopi się w okno, stając się subtelnym dodatkiem. W ofercie ANWIS dostępne są rolety, których kasety są dopasowane do najpopularniejszych kolorów stolarki okiennej. W modelach Fantazja i Impresja Mini marki ANWIS, aluminiowe kasety są oferowane w kolorach standardowych do okien z PVC - biały, brąz, antracyt, do okien drewnianych - złoty dąb, dąb jasny, orzech, mahoń, wiśnia, dąb bagienny, winchester oraz do okien aluminiowych – anoda silver i anoda olive.

Kolor kasety może również kontrastować z profilami okiennymi. W taki sposób można uzyskać ciekawe zestawienie kolorystyczne, jeśli barwa kasety będzie współgrała z innymi elementami wystroju wnętrza (np. ramami obrazów, kolorem mebli, odcieniem ścian). To dobry sposób doboru kasety również wówczas, gdy jest ona mocowana do ściany nad oknem. W takich wnętrzach dobrze sprawdzą się rolety Impresja, których kaseta może mieć kolor biały, kość słoniowa, silver lub czarny. Ponadto można zamówić kasety w dowolnej barwie z palety RAL.

Podobne możliwości doboru koloru dostępne są w przypadku żaluzji plisowanych i drewnianych, z tą różnicą, że dotyczą one rynny, do której mocowana jest tkanina (w przypadku plis) lub lamel drewnianych i aluminiowych dla żaluzji poziomych.

Do koloru kasety lub rynny pozostałe elementy osprzętu ( prowadnice, łańcuszek, uchwyty, zaślepki) zostaną także dobrane kolorystycznie.

Kolory rolet - jak dobrać?

Źródło: ANWIS
Foto: ANWIS