środa, 9 grudnia 2015

OKNOPLAST wspiera projekt architektoniczny Mieszkamy na Odrze

OKNOPLAST wspiera projekt architektoniczny Mieszkamy na Odrze
Nowoczesne projekty architektoniczne to często zabawa formą i wzornictwem. Równocześnie życie miast coraz bardziej przenosi się w okolice przepływających przez nie rzek. Z połączenia tych dwóch trendów zrodziła się w Szczecinie inicjatywa: Mieszkamy na Odrze. Z uwagi na wizjonerski charakter akcji partnerem strategicznym projektu został OKNOPLAST.

Czym jest projekt Mieszkamy na Odrze?
Mieszkamy na Odrze to przykład zaadaptowania nowoczesnej architektury do własnych marzeń i potrzeb. Projekt zakłada powstanie przy brzegu Odry pływającego domu – pierwszego w Szczecinie i jednego z pierwszych w Polsce. Dom zacumuje przy wyspie Grodzkiej od strony Łasztowni, za mostem mariny miejskiej.

Jak powstanie pływający dom?
Dom zbudowany będzie z komponentów i złożony w całość na miejscu wodowania. Wyposażony będzie w energooszczędne przeszklenia Aluhaus, marki należącej do Grupy OKNOPLAST. Czas budowy od zlecenia produkcji do zwodowania obiektu to trzy miesiące. Budowa domu ma rozpocząć się na początku 2016r. Budynek będzie mógł się przemieszczać i cumować w dowolnym miejscu. Obiekt będzie całoroczny, a możliwość zmiany położenia względem słońca pozwoli zużywać mniejszą ilość energii.

Czym wyróżnia się pływający dom ze Szczecina?
Dom pływający z projektu Mieszkamy na Odrze to nie tylko nietypowa konstrukcja, ale także nowy format społeczno-kulturalny. W zamyśle pomysłodawców, poprzez swoją formułę, będzie on miejscem przyjaznym kulturze i otwartym na przyjmowanie gości.

Niezaprzeczalną wartością naszego projektu są korzyści, jakie będzie on przynosił mieszkańcom Szczecina. Zrealizowany zostanie tu m.in. Program Rezydencji Artystów, odbywać się tu będą również cykliczne koncerty, konferencje oraz wystawy, mające m.in. na celu promowanie lokalnych twórców – mówi Patryk Paluszek z fundacji Na Odrze, pomysłodawca projektu Mieszkamy na Odrze.

Nowy pomysł, nowe narzędzia
Aby zrealizować tę oryginalną inicjatywę, jej autorzy skorzystali z nowoczesnych technologii. Za pomocą portalu www.wspieram.to gromadzą środki na realizację projektu. Do 13 grudnia b.r. na portalu trwa zbiórka, w której nagrodą jest bezpłatny weekend w domu na wodzie. Każdy, kto finansowo wesprze projekt będzie mógł liczyć na niższą cenę za nocleg, gdyż dom na Odrze będzie otwarty na polskich i zagranicznych turystów.

OKNOPLAST partnerem strategicznym domu na Odrze
W Internecie projekt wypatrzyli także przedstawiciele OKNOPLAST. Jako trendsetter i autor wielu innowacyjnych rozwiązań w branży okiennej, firma chętnie angażuje się w innowacyjne przedsięwzięcia z zakresu budownictwa. Dlatego OKNOPLAST został strategicznym partnerem akcji Mieszkamy na Odrze. W ramach współpracy w tej wyjątkowej konstrukcji będzie można cieszyć się słońcem dzięki oknom z Grupy OKNOPLAST. Fundacja wybrała je ze względu na ich wysokie parametry techniczne, w tym odporność konstrukcji na wiatr, co jest ważne w przypadku tego typu projektu oraz jego lokalizacji.
Przedsiębiorstwo wsparło także projekt finansowo.

- Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przysłuży się rozwojowi innowacyjnych technologii architektonicznych oraz celów społeczno-kulturalnych, jakie wyznaczyli sobie twórcy. Mam tu na myśli zwłaszcza szerzenie wiedzy na temat energooszczędnych rozwiązań budowlanych, jak również popularyzację minimalistycznych rozwiązań z zakresu architektury i designe’u – podsumowuje Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST.

Źródło: OKNOPLAST
Foto: OKNOPLAST